سفارش تبلیغ
صبا
< 1 2

بهترین جا برای اینکه آدم مشکلات و نیازهایش را عرضه کند و حل و رفع آنها را بخواهد، نزد « پادشاه خوبان » است (مفهوم را در نظر بگیرید. کاری به مصداق فعلاً نداریم).
شما جای بهتری سراغ دارید؟
به نظر شما ممکن است «آدمهای خوب» وجود نداشته باشند؟ یا اینکه آنها «پادشاه» نداشته باشند؟

نه. اشتباه کردم.
بارگاه پادشاه خوبان، بهترین جا برای بیان مشکلات و نیازها نیست. آنجا با دیدن « پادشاه »، با احساس حضور در محضر چنان « شخص خوبی »، آنچنان محو خوبی های غیر قابل وصف آن « عالی جناب» می شوی که اصلاً از هستی خودت غافل می شوی. وجودت از یادت می رود چه برسی  به عوارض وجود! چون « عالی جناب » آنقدر خوب است که تلألوء خوبی هایش، جایی برای ظهور« چیز دیگری » باقی نمی گذارد. لذا خوبی های « عالی جناب »،  «هر چیز دیگری» را از یاد تو می برد. حتی خودت را.

دیدید حالا؟ ما حتی در بارگاه عالی جناب هم نمی توانیم مشکلات و نیازهایمان را عرضه کنیم.
اگر کسی بگوید آنجا می توان حرف از مشکلات و نیازها زد، به نظر من او اصلاً متوجه نیست در چه محضری حضور یافته است. او اصلاً « عالی جناب » را نشناخته است. چون هنوز وجود خودش را فراموش نکرده است!

آری! به اندازه ای که عالی جناب را « نشناخته ای » (و به همان اندازه هنوز وجود خودت را به یاد داری) می توانی نیازهایت را بیان کنی. اما به نظر من، این« نشناختن » بزرگترین بی ادبی و حتی بزرگترین آلودگی محسوب می شود. شخص آلوده هم باید اول خود را پاک کند بعد به چنین محضری بیاید.

اصلاً این ساحت، ساحت بسیار حساسی است. این جا از بهترین و تمیزترین اتاق عمل های جهان هم بسیار پاکتر و تمیزتر است. کوچکترین آلودگی ممکن در این جا وجود ندارد. لذا شخصی را که کوچکترین آلودگی ممکن را داشته باشد به این بارگاه پاک راه نمی دهند.

دیدید حالا؟ ما یا به بارگاه عالی جناب راه نمی یابیم، یا اگر راهمان بدهند، حرفی از نیازهایمان نمی توانیم بزنیم. چون آنجا چیزی غیر از خود عالی جناب، موضوعیت ندارد.


  
   مدیر وبلاگ
ساعت به وقت کربلا
أنا منصور من عند ابا عبدالله (ع) علی اعداء الله.
خبر مایه
آمار وبلاگ

بازدید امروز :8
بازدید دیروز :15
کل بازدید : 30230
کل یاداشته ها : 17


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ